O nás

Mateřská škola je umístěna v rodinné vilce se zahradou, v klidném prostředí uprostřed zástavby rodinných domků. I díky tomu, je prostředí v mateřské škole velmi blízké rodinnému. Naší snahou je, aby zde vládla radost, klid, pohoda a pocit bezpečí.

V přízemí budovy se nachází šatna dětí, herna a místnost se stolečky, pro práci, kreslení a stolování. Součástí přízemí je i výdejna stravy, šatna zaměstnanců a umývárna s toaletou pro děti. Po schodišti se dostaneme do patra, kde jsou umývárny, kancelář ředitelky mateřské školy a herna, která slouží také jako lehárna.

Školní zahrada je vybavena průlezkami, trampolínami, domečkem pro děti, pískovištěm a boudou, která slouží jako úschovna hraček a kol.

Naším cílem je, aby dítě na konci předškolního vzdělávání, bylo v rámci svých schopností a možností samostatnou osobností, schopnou zaujímat názory, komunikovat a spolupracovat s ostatními, aby bylo připraveno na život, se všemi jeho krásami i nástrahami.

Naším posláním je dovést dítě na konci jeho předškolního období k tomu, aby v rozsahu svých osobních schopností, dovedností a možností získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou a sociální samostatnost, založenou na principu uspokojování individuálních potřeb a zájmů.

Mateřská škola Slunná byla založena 21. ledna 1951.